Hlavní strana

Z Vypracované otázky ke státnicím Fyzika PřF MU

Verze z 17. 9. 2013, 15:51; Johny.bok (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Vítejte

Zdravíme všechny na Wiki portálu shromažďájící vypracované otázky pro státní závěrečnou zkoušku z fyziky (Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita). Stránka je určena primárně studentům, kteří se připravují na bakalářské či magisterské státnice, ale samozřejmě vystavené materiály může využít kdokoliv jiný, komu budou k užitku.

Pro vstup k vypracovaným otázkám pokračujte na Portál Vypracované otázky ke státnicím Fyzika PřF MU.

Proč Wiki?

WikiMedia je systém pro vytváření vědomostních databází a (stejně jako Wikipedia) umožňuje spojit hlavy dohromady a vytvořit parádní společné dílo. Totiž když někdo vypracovává otázky zcela sám (a pak je nabízí spolužákům např. v PDF), není možnost tyto texty upravovat a snadno je dále sdílet. Takže když udělá autor textu chybu, tak jsou všichni čtenáří "namydlení". Tento problém řeší tato Wiki, protože umožňuje "odladit" vypracované otázky zkušenými studenty ku všeobecnému blahu všech spolužáků.

Přiložte ruku k dílu

Vaši spolužáci-předchůdci se podíleli na rozvoji těchto stránek a dřeli na nich ve dne v noci. Proto i vy přiložte ruku k dílu a zanechte odkaz pro další ročníky (a třeba i generace)! Objevíte-li některé státnicové otázky nevypracované, či nedodělané, neváhejte a přispějte k jejich vypracování. Stačí vypracovat alespoň jen některou podotázku, či odstavec. I to se cení! Rovněž, pokud objevíte v některém z textů chybu, prosíme, opravte ji. Přispějte svými znalostmi ku společnému dílu.

Jak psát

Pokud se rozhodnete zplodit nějaký ten studijní textík (či opravit nějakou hrubku, kterou jste právě nalezli), je potřeba se zaregistrovat. O registraci požádejte správce Jana Boka. Registrace slouží pouze k tomu, aby ostatní spolužáci mohli v sekci Historie článku sledovat, kdo udělal kterou úpravu a v případě nejasností ji diskutovat.

Po přihlášení vám bude umožněno upravovat každý článek stisknutím tlačítka editovat (nahoře). Jakým způsobem psát text na Wiki se můžete inspirovat u již vytvořených článků, nebo si naštudujte návod. Matematické rovnice se zapisují kliknutím na ikonku LaTeX: \sqrt{n} a vepsáním příslušného kódu v LaTeXovém formátu. Pokud neovládáte LaTeXový syntax, můžete si příslušnou rovnici vygenerovat např. v tomto uživatelsky přítulném appletu.

Co s týče rozsahu státnicových otázek, myslete při jejich vypracování na zdraví vašich kolegů. Nepište příliš dlouhé romány! A už vůbec ne texty, které s daným problémem nesouvisí. Zkrátka, stručně a srozumitelně vysvětlete podstatu fyzikálního problému. Ideální je, aby se ke každé podotázce dalo separátně mluvit přibližně 7 až 10 minut.

V případě dotazů se neostýchejte zeptat správce tohoto portálu.

Osobní nástroje